HintalovonA Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány küldetése a Magyarországon élő gyerekek jogainak érvényesítése és támogatása. Célunk, hogy a felnőtt társadalom minél szélesebb körben vállaljon felelősséget és tegyen a gyerekek kiegyensúlyozott fejlődéséért. Munkánkat olyan szakemberek segítik, akik hosszú évek óta dolgoznak gyerekekkel, és sikeresen alkalmazzák az alapítvány által képviselt gyermekjogi megközelítést.
Az alapítványt dr. Gyurkó Szilvia, az UNICEF korábbi gyermekjogi igazgatója hozta létre 2015-ben. Az alapítvány programjai: szexuális edukáció a gyerekekkel szembeni szexuális erőszak megelőzéséért és az egészséges fejlődésért (Yelon); az ingyenes jogsegélyszolgálatot biztosító Gyermekjogi Pro Bono Központ; valamint a középiskolások gyermekjogi ismereteit fejlesztő és hatékony részvételét támogató Gyermekjogi Követ Program. Az alapítvány minden évben kiadja az éves Gyermekjogi jelentést, amiben bemutatja a gyermekjogok magyarországi helyzetét.
Azért dolgozunk, hogy felhívjuk a figyelmet a gyerekek jogaira. Azt szeretnénk elérni, hogy a felnőtt-társadalom az élet minden területén vegye figyelembe a gyerekek jogait, érdekeit, szempontjait. Az a célunk, hogy Magyarország jobb hely legyen a gyerekek számára, és hogy jó legyen itt gyereknek lenni. Szeretnénk, ha a családok, az iskolák, a sportegyesületek, a kórházak, a tanárok, a döntéshozók, a politikusok, az egész társadalom odafigyelne a gyerekekre. Ha mind megértenénk, hogy mennyire fontos a jó gyerekkor – és hogy minden gyerek számít.
A Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány munkájának kiemelt területei:
a gyerekek erőszaktól való védelme
a gyerekek joga az oktatáshoz
a gyerekek joga a részvételhez minden őket érintő, rájuk vonatkozó ügyben (gyerekparticipáció)
Csapatunkat fantasztikus szakemberek alkotják munkatársként, megbízottként és önkéntesként. 2015-ben az induláskor hatan voltunk az alapítványban, és mindannyian önkéntesként dolgoztunk. Később kialakult a hétfős alapcsapatunk, aminek a munkáját ma már több mint félszáz önkéntes segíti. 2017 végére összesen 89-en lettünk mi, a hintalovasok.
Ha szeretnéd jobban megismerni a munkánkat, csatlakozz hozzánk, iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Facebookon.
Hintalovon
|
|
Iskolai Gyermekvédelmi Irányelvek Program - Gyerekeknek
A bántalmazás egyetlen formája sem megengedett, de minden formája megelőzhető.
Ahhoz, egy iskola biztonságosan tudjon működni, a közösség minden tagjának vigyáznia kell egymásra. A szabályok akkor betarthatóak, ha mindenki ismeri azokat és tudja, hogy saját jogai addig terjednek, ahol a társuké kezdődik. A kurzus célja, hogy növelje a gyerkek ismereteit saját jogaikról és kötelezettségeiről, az iskolai életben való valódi részvételről, valamint arról, hogy hogyan lehet felismerni a bántalmazás jeleit és mit lehet tenni a megelőzésért.
-
2.Milyen jogaid vannak az iskolában?
-
3. lecke
Mire van szükséged az iskolában?
-
4. lecke
Milyen jogaid vannak az iskolában?
-
5. lecke
Mihez nincs joga egy tanárnak?
-
6. lecke
Miket szabályozhat az iskola?
-
3.Hogyan vehetsz részt az iskola életében?
-
7. lecke
Mit jelent a gyerekek részvételi joga?
-
8. lecke
Fontos a tájékoztatás!
-
9. lecke
Hogyan vehetsz részt az iskolai döntésekben?
-
10. lecke
Hogyan vehetsz részt abban, hogy az iskola egy biztonságos hely legyen?
-
11. lecke
Mi kell ahhoz, hogy valódi szereped legyen?
-
12. lecke
Közéleti kérdések és az iskola
-
4.Senki sem bánthat téged!
-
13. lecke
Az erőszakról általánosságban
-
14. lecke
Az erőszak típusai
-
15. lecke
Az erőszak további formái
-
16. lecke
Az erőszak és a bántalmazás jogi háttere
-
5.Hogyan segítenek az irányelvek?
-
17. lecke
Hogyan segítenek az irányelvek?
-
6.A kurzus anyagai angol nyelven/Course materials in English
-
18. lecke
Explanatory video about the program
-
19. lecke
What are children’s rights?
-
20. lecke
What are your rights in the school?
-
21. lecke
How can you participate in school life?
-
22. lecke
No one is allowed to hurt you!
-
23. lecke
How can a policy help you?